Safari algus ja lõpp on Hurgada sadamas ning kestab ühe nädala 18.11-25.11.2023.
 
Safari plaan sobib algajatest kuni tehniliste sukeldujateni. Kõik sukeldumised on erinevates gruppides vastavalt taseme ja soovide järgi.
ROCKY – ZABARGAD
Zabargadi saar on suurepärane sukeldumiskoht. Siin saate sukelduda mööda seinu, hõljuda üle äärte või sukelduda madalas piirkonnas, jälgides kalu ja imetledes koralliaeda. Zabargadi põhjaküljel asub 70m pikkune vrakk, mis on ümberpööratult 24m sügavuses. Kogu ahtriosakond on peaaegu terve – trepid, rööpad, lingid, davit ja sild. “Rocky Island on üks pisikestest asustamata saartest Punases meres, asudes 60–70 kilomeetrit (37–43 miili) rannikust eemal.
Rocky Island on samuti sukeldujate seas tuntud kui üks parimaid sukeldumiskohti Punases meres oma uskumatute korallriffide tõttu, ja selle kagu seina peetakse saare kõige ilusamaks seinaks.
ST.JOHN REEF
St Johns on suur kogum väikesi rife, mis pakuvad Punase mere kõige kaugemaid ja põnevamaid sukeldumisi. See uskumatult kaunis riff asub Sudaani piirist lühikese vahemaa kaugusel. Riff hõlmab tohutut ala ja arvukate sukeldumiskohtade uurimiseks oleks vaja teha palju sukeldumisi. Habili Ali reef pakub musti koralle, samal ajal kui lääneküljel võib leida erinevaid haide kolooniaid. Habili Gafaaril on palju pehmeid koralle, milles suplevad barrakuudade ja teiste kalade parved.
Põhjast leiate St. Johni koopa piirkonna, kus madalad praod avanevad väikestesse koobastesse – vaatepilt, mida te ei unusta. Veedame seal vähemalt kaks päeva ja teeme muidugi ka öösukeldumised.
SALEM EXPRESS
Salem Express´i vrakk on väga eriline sukeldumiskoht Punases meres. Salem Express on endine 100m pikkune auto praam. Ta viimane reis toimus 17. detsember 1991, kui ta uppus keset ööd.
Ta sõitis vastu HYNDMAN Reef ja uppus väga kiiresti, ametlikult on hukkunute arvuks märgitud 470 reisijat, kuid number peaks olema tegelikkuses suurem, umbes 1000. Ainult 180 reisijat pääses, mistõttu on see üks suuremaid mere tragöödiaid.
Paljud inimesed ei taha sukelduda sellele vrakile, kuna see on haud ja seda ei tohiks häirida. Kui soovite sukelduda Salem Expressi vrakile, siis väga lugupidavalt, mitte midagi puutudes. Praegugi veel on palju isiklikke esemeid üle kogu vraki laiali ja nad peaksid sinna ka jääma. Vrakki sisenemine on keelatud, kuna see on mere haud. Pärast tragöödiat toodi Egiptuse mereväe poolt kõik surnukehad laevast välja.
Salem Express lebab üsna madalal. Vrakk algab 12m ja põhi on 30m sügavusel. See on suur vrakk ja peab vähemalt 2 korda sukelduma, et kogu laeva vaadata.
Isegi pärast rohkem kui kaht aastakümmet vees, on vrakil veel vähe faunat. Natuke kasvab koralli.
Elphinstone riifi loetakse üheks parimaks „seina“ sukeldumiskohaks. Riifil on rikkalik mereelu nii fauna kui floora poolest, millel on esindatud kõik Punase mere korallid, korallriifi kalaliigid ja ka suured kiskjad (sealhulgas ka haid, barrakudad, raid).
Tehnilistele sukeldujatele Elphistone arch.
Veetemperatuur 23-27C.
Õhutemperatuur 18-40C.
 
Hind: 1850.- EUR. – koht alumise teki kajutis.
Teise korruse kajutile lisandub tasu 50.-
Sviidi lisatasu on 100.-
ÕLU VÕI RUMM TULEB SOOVIKORRAL ISE KAASA VÕTTA 🙂
 
PS! KÕIGE OLULISEM – Pass peab kehtima kuus kuud peale tagasilendu.
 
Hinnas sisaldub:
* lennupilet Tallinnast Hurghadasse ja tagasi – reiskorraldaja on Tes Tour
pagas 20kg + käsipagas 8kg
Lennuaeg:
18.11 08:00-13:15
25.11 14:45-20:00
*majutamine kahestes kajutites (7 ööd), kõigis dušš ja wc.
* egiptuse viisa,
* transfeer lennujaamast laeva ja tagasi,
* kohalikke makse
* kohta kahekohalises kajutis,
* söök (3 x päevas) jook (va. alkohol),
* raskused-balloon 12l,
* nitrox ja vesipiip 🙂
* levi piirkonnas laevas WiFi .
 
Lisandub:
Laevameeskonnale annetus 60€, laeva giididele annetus 20€.
 
Nädal aega on meie ühiseks koduks suurte kajutitega mugav laev nimega MY NEo
Vaata laeva infot siit – MY Neo | Egyptian Cruising Company‎
 
Varustuse kaasalaenutamine: info@sukeldumisklubi.ee
 
Varustuse rent nädalaks 50.00 €, kompuutrid ja lambid lisatasu eest.
 
Kaasa tulevad Alo Toom ja Janek Press
Info ja registreerimine info@sukeldumisklubi.ee või telefonil 53000008
[eventCard id=”170″]