Sukeldumise ohutusreeglid

Alljärgnevalt on loetletud Maremark SUKELDUMISKESKUSE ja PADI ohutusreeglid põhivarustuse- ja sukeldumisvarustusega sukeldumiseks. Lisamaks mugavust ja turvalisust sinu sukeldumisharrastusele tutvu hoolikalt reeglitega.

  • Pean hoolitsema oma hea vaimse ja füüsilise vormi eest ning vältima alkoholi ja ravimite kasutamist sukeldumisel. Ma mõistan sukeldumisalase lisakoolituse tähtsust . Pärast pikemat sukeldumispausi tuleb mul põhioskusi korrata järelvalve all.
  • Tunnen sukeldumispaika, kus sukeldun ja vajadusel hangin selle kohta informatsiooni kohalikult sukeldumisinstruktorilt. Kui tingimused on halvemad nendest, millega olen harjunud, pean sukeldumise edasi lükkama või siirduma paika, kus tingimused on paremad. Osalen ainult oma koolitusele ja kogemustele vastavates sukeldumistes. Kui ma pole sukeldunud üle 1 aasta pean oma teadmisi/oskusi värskendama instruktori järelvalve all.
  • Kasutan alati hästi hooldatud ja usaldusväärset varustust, mida olen tundma õppinud. Sealhulgas: ujuvuskontrollivahendit (sukeldumisvest), sügavusmõõtjat, lisaõhuallikat. Enne igat sukeldumist kontrollin varustuse sobivust ja korrasolekut ning ei anna oma varustust kasutada väljaõppeta isikule.
  • Kuulan tähelepanelikult sukeldumiseelset nõupidamist ja järgin sukeldumist juhatava isiku juhiseid ja nõuandeid. Paadil on ainus vastutav isik giid/sukeldumise juhataja, ning tema juhiste järgimine on mulle kohustuslik.
  • Igal sukeldumisel järgin paarisukeldumise põhimõtet. Koostan sukeldumisplaani alati koos kaaslasega ja lisan plaani ka käitumisjuhised paarilisest eksimise ja ohuolukorra puhuks.
  • Oskan hästi kasutada sukeldumistabeleid ja/või kompuutrit. Teen ainult otsetõusuga sukeldumisi jättes alati ohutusvaru. Tõusukiirus on maksimaalselt 18 meetrit minutis.Kõigil sukeldumistel kasutan seadmeid, mille abil saan jälgida sukeldumise aega ja sukeldumissügavust. Keelatud on ületada NITROXI ohutuspiire. Alustan pinnaletõusu mitte hiljem kui ballooni on jäänud 50atm.
  • Säilitan veepinnal piisavat positiivset ujuvust. Neutraalse ujuvuse tagamiseks reguleerin oma lisaraskuse veepinnal tühja sukeldumisvestiga. Sukeldumise ajal säilitan neutraalse ujuvuse. Veepinnal sean ujumiseks ja puhkamiseks positiivse ujuvuse. Raskused paigutan nii, et need oleks hõlpsasti eemaldatavad ujuvuse lisamiseks ohuolukorras.
  • Ma ei hoia sukeldumise ajal hinge kinni ega püüa õhku kokku hoida. Väldin liigset hüperventilatsiooni pinnasukeldumisel. Väldin üleväsimust pinnal ja vee all sooritan kõik sukeldumised oma võimete piirides.
  • Kui on võimalik kasutan veepinnal paati, poid või mõnda muud ujuvvahendit .
  • Tunnen sukeldumist puudutavat seadusandlust ning järgin seda, sealhulgas kalapüüki ja sukeldumislipu kasutamist puudutavaid norme ja eeskirju. Looduse reostamine ja rikkumine pole sukeldujale sobiv.

Tekkis küsimus?

Küsimuste korral võite meiega julgelt ühendust võtta.

Kontaktivõimalused